Zajímavé...

Zástupci iniciativy JEDEN Z NÁS chtějí zrušil rozhodnutí EK

Jeden z nás Brusel 28. července (TK KBS) Organizátoři největší petice v historii EU, jejímž cílem bylo zastavit financování výzkumu škodlivého pro lidská embrya, předložili svůj případ Tribunálu Evropské unie. Učinili tak poté, co jejich iniciativu vetovala Evropská komise (EK). Zástupci občanské iniciativy "Jeden z nás" předložili 25. července 2014 soudu v Lucemburku odvolání proti rozhodnutí EK - se žádostí o anulování veta, které komise vydala.

V poslední den svého funkčního období, 28. května 2014, tzv.. "Barrosova komise" odmítla iniciativu, která žádala Brusel o zastavení financování všech aktivit, které způsobují ničení lidského života před narozením. Petice, pod kterou se podepsaly dva miliony občanů EU, čímž se stala největší v evropské historii, žádala, aby rozpočet EU přestal poskytovat prostředky na financování projektů, jejichž součástí nebo předpokladem je ničení lidských embryí. K zastavení financování žádala změnit zákonné nařízení EU. '

Iniciativa evropských občanů (ECI), čili mechanismus participativní demokracie utvořen na základě Lisabonské smlouvy, umožňuje milionům občanů EU předložit návrh zákona do evropských institucí.

Rozhodnutí vetovat iniciativu "Jeden z nás" organizace Pro-life označili za "parodii" a "frašku", která je "výsměchem" demokratického postupu. V odvolání, které organizátoři petice podali v pátek 25. července, se zdůrazňuje, že zamítavé rozhodnutí komise neposkytlo "vhodnou odpověď" na iniciativu a sporné otázky, které předložila.

"Komise neodpověděla na tvrzení, že lidské embryo je lidská bytost," napsali organizátoři v odvolání a dodali, že "protiprávně zamítla" případ přesto, že je "zcela relevantní k definici statusu embrya".

Pokračovali, že komise se nevyjádřila ke "zřejmým rozporům", například k té skutečnosti, že zatímco EU formálně odrazuje od výzkumů na embryích, ve své legislativě povoluje, aby tyto výzkumy byly financovány z jejích prostředků a že země "s nejslabšími ochrannými etickými kritérii jsou při tom finančně upřednostňovány ".

V odvolání se dále píše, že komise uvedla několik "chybných tvrzení" a pro své veto neposkytla žádný právní důvod, na jehož základě by iniciativa neměla být předložena k hlasování do Evropského parlamentu. Kromě toho "Jeden z nás" namítla, že rozhodnutí komise bylo nasměrováno proti demokratickým záměrem Lisabonské smlouvy.

Organizátoři zdůraznili, že daná věc se netýká pouze práva na život, ale i blaha demokracie v Evropské unii. Uzavřeli, že pokud odvolání bude úspěšné, ECI může zůstat tím, čím má být, tedy "použitelným nástrojem participativní demokracie". Pokud bude zamítnuto, bude to podle organizátorů znamenat, že ECI je pouze "falešným mechanismem".

Zdroj: TKKBS , 28. 7. 2014

Převzato z www.lifenews.sk, článek naleznete zde.

Už jste mohli číst:

Evropská komise odmítla iniciativu Jeden z nás - Anna Záborská: Europská komise ignoruje iniciativu občanů, je to výsměch téměř 2 milionům lidí
Jeden z nás

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 31. 07. 2014 | 1333 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 410838
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace