Bude a zveme!

Tynaf v Olbramkostele pokračuje - přinášíme krátké zpravodajství

Danek, ochránce malých slečen
Opět jsme se sešli na universitě sv. Tomáše Akvinského a paní Zdislavy v Olbramkostele v rámci TYNAFu (týdne na faře). Přinášíme krátké foto zpravodajství ze středy a čtvrtku.

Ve středu nás čekalo předd dveřmi fary milé překvapení v podobě malého černého kotěte, které jsme pojmenovali Tynafka. V tento den nás profesorka Markéta zasvěcovala do zajímavostí o našich nejznámějších městech a různých zvířatech.Nejmladší účastník Kuba s Tynafkou (nebo Tynafkem?).


profesorka Markéta


Profesorka Markéta při zasvěcování do zajímavostí o našich městech. Například, víte, že město Liberec má hned dva velmi slavné rodáky? Herce Vlastu Buriana a Ferdinanda Porsche, po němž je pojmenováno slavné auto. Nebo, že název Ústí nad Labem si vysloužilo pro svou polohu - leží na soutoku dvou řek - Labe a Bíliny.


Zeměpis


Soustředění studenti.


Víte, že zajíci také slouží uši k jeho ochlazování. Žirafa jedním kopnutím může usmrtit i lva. Nejen toto jsme se dověděli v přírodopise.

koala Helena


Praktické ukázky z Přírodopisu - koala Helena


zvířátko


Zajíček Kája.


hra


Hra s mýdlem.
Datel Danek.


kolotoč


Po dopoledním programu, který zakončujeme před svatostánkem modlitbou "Během dne" a obědě si děti mohou hrát na místním hřišti, kde se jim velmi líbí.


ČTVRTEK


inspektor


Dnes nás navštívil inspektor O. Nik a učil nás teologii, náš hlavní předmět. Bylo to tak zajímavé, že nám už nezbyl čas na latinu, ale naštěstí o ni nepřijdeme. Pan profesor Tomáš nám rozdal modlitbu Otčenáš a můžeme se ji učit "samostudiem".


Helča s jitrocelem


Odpoledne jsme si prakticky vyzkoušeli bylinné čaje a začali s výrobou jitrocelového sirupu. Nejdříve se jitrocelové listy z rostlin, které ještě nezačaly kvést, omyly. Napěchovaly do sklenice a po vrstvách prosypávaly cukrem.
Sabinka se svou sklenicí.


Přijeli za námi také o.Marek vyprávěl nám o svatém Tomáši Akvinském a Lucka s dětmi z Blížkovic. Den jsme ukončili táborákem. Dnes také spí děti na faře. Těšíme se na další tentokrát závěrečný den. Děti v něm budou skládat státnicové zkoušky. Jak to dopadne? Jaké tituly děti získají? Bude mezi nimi nějaký doktor, profesor nebo magistr?

Sdílet

| Autor: Magda Bajerová | Vydáno dne 26. 08. 2010 | 6874 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 414801
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace