Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 5. 4. 2020: Přesun webů je zdárně dokončen! Můžete začít vkládat obsah! V případě problémů mě, prosím, kontaktujte (pavel(zavináč)fatym.com nebo 731402651). Pozor! V rámci upgradu redakčního systému, který byl nutný kvůli kompatibilitě s novým serverem, má nyní redakční systém nový grafický vzhled. Funkce a obsluha by však měla zůstat stejná. Jeden známý problém, který zbývá odstranit - pracuje se na tom: Čas, se kterým server nyní pracuje je UTC. Pokud vložíte článek a nastavíte čas zobrazení na aktuální středoevropský letní čas, článek se zobrazí až za dvě hodiny. Řešení: Nastavit čas zveřejnění na o dvě hodiny dřívější dobu, článek se pak zobrazí ihned (pokud nebude nic přepisovat, u nových článků se vloží čas o dvě hodiny dřívější sám :-)
P. Pavel
Bylo

Rozloučení s maminkou našeho otce Františka

V úterý jsme se rozloučili při zádušní mši svaté s maminkou našeho jáhna, otce Františka Řezníčka. Prosíme o modlitby za její duši i za pozůstalé (kterých je opravdu hodně - s manželem vychovala 6 dětí).Rozloučení v domě.


Pohřeb je obyčejně pro mnohé lidi smutnou událostí, zvlášť když odejde někdo blízký, koho jsme měli rádi.
Paní Řezníčková bydlela na vysočině, kde si lidé váží víry a sama ji předala také svým dětem. Bylo velmi krásné slyšet v domě zemřelé křesťanské pozdravy. Také společná modlitba růžence u otevřené rakve a postupné loučení rodiny, přátel a známých.
Přes bolest se také ozvala slova díků:
"Babičko, tak já Ti za všechno děkuju. Tak s Pánem Bohem." Takto se má loučit věřící člověk s věřícím, který byl připraven na poslední náročnou cestu svatými svátostmi.Rozloučení v domě.
Rozloučení v domě.
Odchod z domu ke kapličce.
Krásný zvyk - se všemi zemřelými se místní lidé loučí u kapličky.
Přejezd do kostela v Měříně.


Na opravdu křesťanský pohřeb je radostné jít.
Kéž bychom žili takový život, abychom mohli také takto odejít z pozemského světa do věčného - zaopatřeni svatými svátostmi v kruhu rodiny (i když v dnešní době často v nemocnici).

Sdílet