Zajímavé...

* Putin podepsal zákon o zákazu propagace interrupcí
* Papeže navštívil prezident Ruské federace

V. Putin, foto: kremlin.ru, <br>CC BY 3.0, cs.wikipedia.org Vatikán. 25. 11. papeže Františka navštívil prezident Ruské federace, který je na státní návštěvě Itálie.
--------------
Moskva 26.11. 2013 (TASR/HSP)
Putin zastává konzervativní postoj, vyzdvihuje tradiční hodnoty

Papeže navštívil prezident Ruské federace


Vatikán. V pět hodin odpoledne papeže Františka navštívil prezident Ruské federace, který je na státní návštěvě Itálie. Vladimír Putin tak vykonal čtvrtou oficiální návštěvu u Svatého stolce – v letech 2000 a 2003 se setkal s bl. Janem Pavlem II., zatímco v březnu roku 2007 jej přijal Benedikt XVI. S papežem Františkem ruský prezident rozmlouval poprvé, avšak římský biskup se na něj již obrátil počátkem září tohoto roku s výzvou k zastavení války v Sýrii. Papež tak učinil v osobním listu, který adresoval hlavě ruského státu u příležitosti sankt-petěrburského zasedání G20. Vladimír Putin gratuloval papeži Františkovi k nástupu na Petrův stolec těmito slovy: “Jsem přesvědčen, že konstruktivní spolupráce mezi Ruskem a Vatikánem bude úspěšně pokračovat na základě hodnot, které nás spojují”.

Ruská federace a Svatý stolec navázaly plné diplomatické vztahy v létě roku 2010 (28.6.) zhruba půl roku po setkání prezidenta Medveděva s Benediktem XVI. (10.12. 2009 ve Vatikánu).

Převzato zwww.radiovaticana.cz, článek z 25. 11. naleznete zde.


Putin podepsal zákon o zákazu propagace interrupcí


Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon, který zakazuje zveřejňování reklam na interrupce. Oznámil to dnes Kreml, který citovala agentura Reuters. Podle aktivistů opatření porušuje práva žen.

Putin během 14 let u moci učinil ze zamezení poklesu ruské populace prioritu své politiky. V průběhu nového prezidentského mandátu zachovává konzervativní postoj, vyzdvihujíc tradiční hodnoty a ruskou pravoslavnou církev jako morálního vůdce národa.

Přestože díky širší dostupnosti antikoncepce a opětovného vzkříšení církve po pádu Sovětského svazu v roce 1991 došlo ke snížení počtu interrupcí, Rusko stále patří celosvětově ke státům s jejich nejvyšším procentem.

Ruská vláda v současnosti poskytuje finanční prémie rodinám s více dětmi. Zákon, který zakazuje propagaci potratů, "není začátkem oklešťování práv žen, ale spíše pokračováním procesu, který začal v roce 2011," uvedla aktivistka Olgerta Charitonova.


Převzato zwww.magnificat.sk, článek naleznete v souboru z 26. 11. 2013 zde.

Iconostasis in Moscow.jpg, volné dílo, wikipedia.orgSdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 26. 11. 2013 | 2427 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.radiovaticana.cz, www.magnificat.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 410815
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace