Mapa

Pomůžete s mapou zajímavostí?

mapa titul Před několika lety ve Vranově na faře zazvonil telefon. Obrátil se na nás pan děkan z Jemnice Mons. Josef Brychta se zvláštním nápadem, který chtěl předat FATYMu k realizaci. O co jde?

Navrhl sestavit mapu a umístit do ni odkazy na místa významná z křesťanského pohledu. Uvědomil si totiž, že mnozí ani netuší, jak významně jsou různá místa spojena s něčím, co souvisí s křesťanstvím. Díky takovéto mapě by mnohým mohlo stát za to takovéto místo navštívit, podobně jako se jezdí na jiné atraktivní cíle jako např.: hrady, zámky, akvaparky atd.


A tak jsme na tom začali pozvolna pracovat. Vše je teprve v začátku, ale právě proto píšu tento článek. Existuje již internetová pracovní mapa, do které postupně umísťujeme terčíky, jež upozorňují na různá zajímavá místa, která by mohla věřícího zaujmout. Terčíky jsme rozdělili podle barev do šesti skupin. Zelený terčík ukazuje místo spojené s katolickou osobností. Červený připomíná, že místo má souvislost s blahoslaveným nebo svatým. Tmavě modrý připomíná, že se jedná o místo, kde se stala nějaká zajímavá katolická událost. Fialový terčík je zvolen pro místa, kde je vhodné konat pokání, protože se tam stalo něco velmi špatného. Žlutý terčík je zvolen pro katolické stavby. A světle modrý pro katolické zajímavosti. V praxi to vypadá takto: na www.fatym.com si v levém sloupci otevřete odkaz mapa zajímavosti, a zde si otevřete odkaz na mapu.
Pak už jen kliknete na zvolený terčík a vyskočí vám krátká, úvodní, několikařádková informace, co na tom místě je zajímavého. Tato informace je zakončena odkazem, kde se o dané skutečnosti můžete dovědět podrobněji. Zatím je na mapě jen pár desítek odkazů, a možná bude někdo zklamán, že tam nenajde zrovna ten svůj. Má to několik příčin: jednak s tím teprve začínáme, pak také se tomu věnujeme jen po volných chvilkách a také je pravdou, že zdaleka nemáme tolik znalostí a informací o všech zajímavostech, které by tam měly být, jak by se patřilo. Rádi bychom dál pokračovali v započatém modelu, kdy na krátkou základní informaci, navazuje odkaz, který podrobněji celou záležitost vysvětluje. A tak se obracím s prosbou zvlášť na ty, kteří, by byli schopni a ochotni pomoci s vytipováním a zpravováním jednotlivých odkazů.


Proč vůbec takovéto dílo zpracovávat? Vidím hned několik důvodů, které mohou být přínosné. Jednak to může napomoci k objevení křesťanských kořenů, jak pro věřící, tak i pro ty, kteří s vírou nemají nic společného, pak to také může být nabídka například pro rodinné výlety na takováto místa, kde se může čerpat inspirace pro křesťanský život. A v neposlední řadě se dá takovýmto způsobem i vzbudit zájem o podrobnější seznámení s danou problematikou. Možná, že mnozí budou překvapeni, jak moc věřících osobností, zde žilo, a jak je prostor, ve kterém žijeme, velmi ovlivněn vírou a vším, co s ní souvisí. Ti, kdo by chtěli jakkoli pomoci ať se přímo kontaktují
na můj email: marek@fatym.commapa titul


kluci ze Štítar na Superdnu


Ctirad a Adam - poutníci z Vranova

Sdílet

Co říkáš na televizi TV-MIS.cz?

Rád bych ji nějakým způsobem podpořil (Počet hlasů: 541)
(18.37 %)

Viděl jsem na ní alespoň 10 filmů a zaujaly mě (Počet hlasů: 499)
(16.94 %)

Jsem mile překvapen (Počet hlasů: 517)
(17.56 %)

Rád bych se s programem seznámil blíže (Počet hlasů: 449)
(15.25 %)

Zatím z ní nic nemám - mám hlemýždí internet (Počet hlasů: 469)
(15.93 %)

Nechápu to (Počet hlasů: 470)
(15.96 %)Celkem hlasovalo: 2945
| Autor: P. Marek Dunda | Vydáno dne 09. 09. 2020 | 769 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (1294 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (918 hl.)
 
Je to bláznovství (913 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (954 hl.)
 
Dost se o to zajímám (1284 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (962 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (844 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7169
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace