Zajímavé...

Modlitby za pronásledované křesťany budou provázet 6. neděli velikonoční

Bůh Velikonoční neděle v sobě nesou poselství modliteb na různá témata. Druhá neděle velikonoční je nedělí Božího Milosrdenství. Čtvrtou nedělí velikonoční - nedělí Dobrého Pastýře, vrcholil týden modliteb za nová kněžská a řeholní povolání. Pátou neděli velikonoční jsme letos oslavili svátek matek a během následující šesté neděle velikonoční se budeme modlit za pronásledované křesťany.

„Studie ukazují, že křesťané jsou dnes ve světě pronásledovanější, než kterákoli jiná náboženská komunita. Diskriminace křesťanů se objevuje ve 108 zemích světa. Jsou mezi nimi i země s významným podílem křesťanského obyvatelstva, jako je Čína, Indie, Indonésie a Pákistán. Formy pronásledování se pohybují od nenásilné právní diskriminace a sociálních nevýhod až k přímému násilí,“ uvedla Monika Kahancová, výkonná ředitelka české sekce CSI (Křesťanská mezinárodní solidarita).

S rostoucím sektářským terorismem se setkáváme zejména v pásmu muslimské většiny, která se táhne od severní Nigérie na západě, přes islámskou středovýchodní oblast až po Indonésii na východě. Během roku 2016 bylo ve světě kvůli víře zabito až 90 000 křesťanů. Různou formou bylo pronásledováno nebo diskriminováno více než 500 milionů křesťanů. Podle organizace Open Doors je zemí s nejtěžším pronásledováním už dlouhé roky KLDR. Následuje Somálsko, Afghánistán, Pákistán, Súdán a dalších devět zemí s islámskou většinou. Nové pronásledování křesťanů se objevuje i v západních sekulárních demokraciích. Papež Jan Pavel II. ve svých dokumentech často hovořil o kultuře smrti, kterou zrodila moderní doba

Papež František prosil křesťany, aby se modlili za své pronásledované bratry a sestry. „Jsou pronásledováni a zabíjeni, protože jsou křesťané. Ptám se vás, jak moc se modlíte za pronásledované křesťany? Přidejte se ke mně, abychom je mohli podpořit modlitbou a materiální pomocí.”

Autor: Pavel Siuda Více k tématu na http://cr.csi-int.org/

Převzato z doo.cz, 16. května 2017, článek naleznete zde.

modlitba- dítě, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Public Domain / FAQ

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 16. 05. 2017 | 954 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 410831
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace