Zajímavé...

Italský misionář: V zemích třetího světa působí restrikce větší škody než virus

CC0, pixabay.com Lidé v zemích třetího světa jsou přesvědčeni, že je nezabije koronavirus, ale hlad, říká ředitel nadace Školských bratří br. Amilcare Boccuccia. Jeho kongregace vede 80 zemích světa školy, do nichž dochází milion žáků.

Díky informacím z první ruky si proto dobře uvědomuje následky epidemie. Zejména v zemích třetího světa působí větší škody restriktivní opatření než epidemie samotná. Mimo jiné také proto, že jde o společnosti výrazně mladší než v Evropě a vůči epidemii odolnější. Mluví bratr Boccuccia:

Již před měsícem jsme provedli zkoumání v terénu a dotazovali jsme se ředitelů našich vzdělávacích zařízení a různých humanitárních projektů, co v této chvíli nejvíce potřebují. Jejich odpověď nás velmi překvapila. Očekávali jsme, že v rozvojových zemích budou nejvíce potřeba léky, ale oni nás prosí o potraviny. Sám jsem pracoval v Africe téměř 40 let. Proto dobře rozumím, proč se to děje. Hospodářství těchto zemí se zakládá na příležitostných pracích. Když se v důsledku vládních opatření tato drobná hospodářská činnost zastaví, rodiny jsou zbaveny veškerých přijímů a dnes nemají co jíst. Nemají dokonce ani na základní hygienické prostředky. První reakcí našich komunit byl tedy nákup potravin pro nejchudší. Například v Nairobi, kde máme naše mezinárodní formační středisko, jsme se začali starat zejména o samotné ženy s dětmi, žijícími ve slumech (…) Jako refrén slyšíme opakovat slova: dříve než virus nás zabije hlad. Dokonce i ti, kdo doposud měli práci, jako například v Indii, nemají nyní po uzavření firem žádnou pomoc, protože žádné sociální zabezpečení nefunguje. Proto také ti, kdo ještě nedávno pracovali a žili poměrně slušně jako příslušníci nižší střední třídy, se dnes musejí potýkat s hladem. Lidé si tedy stěžují především na nedostatek potravy.

Říká pro Vatikánský rozhlas bratr Amilcare Boccuccia, ředitel nadace Školských bratří provozující vzdělávající zařízení v 80 zemích světa.

Převzato z www.radiovaticana.cz, článek naleznete zde.

Unsplash, CC0 Public Domain

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 01. 05. 2020 | 147 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.radiovaticana.cz
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (390 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (272 hl.)
 
Je to bláznovství (292 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (287 hl.)
 
Dost se o to zajímám (395 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (297 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (280 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2213
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace