Zajímavé...

I přes rozvod: Jsi pro Boha vzácný a zve tě budovat Jeho království!

Bůh Ano, i ty jsi povolán budovat Boží království. Možná se ti to nezdá a možná o tom pochybuješ a máš pocit, že tebe se to netýká. Vždyť jak by si mohl? Máš zkažené manželství a toto selhání tě přivádí k závěru, že ty už nijak nemůžeš nikomu pomoci. A už vůbec ne v oblasti vztahů ... Možná si říkáš, že budeš rád, když budeš schopen přežít svou situaci bez větších problémů, natož se ještě starat o druhé a nějakým způsobem jim pomáhat. A vůbec, proč by ses měl zviditelňovat a upozorňovat na sebe a své problémy. Lepší je, když nejsi lidem na očích a žiješ si svůj vlastní život.

No já myslím, že Bůh má jiné záměry a že má nádherný plán i s Tebou.

"Bude to tak, jako když se jistý člověk chystal na cestu. Zavolal si služebníky a svěřil jim svůj majetek: jednomu dal pět talentů, druhému dva a dalšímu jeden, každému podle jeho schopností, a odcestoval. "(Mt 25, 14 - 15)

I tobě Bůh svěřil talenty, i do tebe vložil nádherné dary a jedinečné vlastnosti, které na tomto světě nemá nikdo jiný, jen ty. Umíš si představit, jakou měl Bůh radost, když stvořil právě Tebe? Jak se těšil z jedinečnosti a originality tvé osoby? Bůh je dokonalý a vše, co tvoří a dělá, je dokonalé a dobré. V jeho očích si i ty dokonalý, vzácný, nádherný a svatý.

"Ten, který dostal pět hřiven, ihned šel, obchodoval s nimi a získal dalších pět. Podobně i ten, co dostal dva, získal další dva. Ale ten, co dostal jeden, šel, vykopal jámu a ukryl peníze svého pána. "(Mt 25, 16 - 18)

Možná si řekneš, že nic výjimečného dělat nevíš. A možná si v té bouři života, kdy si potřeboval řešit mnohé existenční otázky, úplně zapomněl na to, že i ty jsi povolán budovat Boží království a že máš na to plnou výbavu. Zapomněl si na to, co ti dělalo radost. A nejen tobě, ale i tvému ​​okolí a tvým blízkým. Mnohokrát jsou to jen jednoduché věci. Některé se ti zdají tak přirozené, že ani netušíš, že jsou úžasné a výjimečné. Může to být jednoduché slovo povzbuzení někomu, kdo právě prožívá obtíže spojené s rozvodem, nebo tvůj úsměv, který pozvedne náladu někomu, kdo je smutný. Nebo chutný koláč upečený s láskou. Milé slovo nevrlému člověku. Modlitba za někoho, kdo to právě potřebuje. Krásná píseň chvály pro Pána, kterou zahraješ na kytaru vytaženou ze skříně po dlouhé době. Otevřené oči a srdce ... soused či známý z kostela, o kterém víš, že se má těžko, neboť ho opustila manželka ... Ani nevíš, jak moc potřebuje právě někoho, kdo by si ho vyslechl a pochopil ho ... Kdo jiný by to věděl lépe než ty?

Chci ti říct: "Jsi vzácný a výjimečný. Na tomto světě nikdy nebyl a nebude nikdo takový, jako jsi Ty. Bůh touží, aby si Ho zviditelnil, aby si Ho oslavil, potřebuje i Tebe a Tvé ruce, aby mohl zjevit tomuto světu svou Lásku, aby mohl soucítit s trpícími a plakat s plačícími právě skrze tebe ... "

Pokud si nyní řekneš: Jak mohu já, rozvedený, nehodný, slabý a opovržený udělat něco pro Boha? Vždyť je tu spousta jiných lidí, vzorných a dobrých křesťanů, rodin, manželů, řeholních sester a kněží. Proč by Bůh chtěl toto právě ode mě? "

Odpověď najdeš v Božím slově:

"Ale co je světu bláznivé, to vyvolil Bůh, aby zahanbil moudré, a co je světu slabé, vyvolil Bůh, aby zahanbil silné; co je světu neurozené a čím pohrdá, to vyvolil Bůh, ba i to, co není, aby zmařil to, co je, aby se před Bohem nikdo nechlubil. "(1 Kor 1, 27 - 29)

autor: Magdaléna Froncová( Pracuje pro neziskovou organizaci Familiae locum - Rodinkovo, kde se věnuje pastoraci rozvedených)

Zdroj: www.zastolom.sk, 12. prosince 2016

slunečnice, květina, žlutá, Public Domain CCO, pixabay.com

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 13. 12. 2016 | 1266 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 410535
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace